Teritorija

Stopiņu un Salaspils partnerība atrodas Vidzemes novada centrālajā daļā, ģeogrāfiski Latvijas centrālajā daļā, 7 km attālumā no valsts galvaspilsētas - Rīgas. Stopiņu un Salaspils partnerība robežojas ar Rīgu un Garkalnes, Ropažu, Ikšķiles, Ķekavas novadiem. Ģeogrāfiskais novietojums un vēsturiski izveidojies transporta tīkls sekmē citu reģionu apdzīvoto vietu sasniedzamību.

stopini_salaspils_map

Stopiņu novads robežojas ar Rīgas pilsētu, Salaspils, Ropažu un Garkalnes  novadiem. Novada platība ir 5349,9 ha un iedzīvotāju skaits – 9121 (uz 2008. gada 1.janvāri). Lielākās apdzīvotās vietas ir Ulbroka, Saurieši, Upeslejas, Līči un Vālodzes. Novadā atrodas arī Dzidriņu, Dreiliņu, Rumbulas un Cekules ciemi. Stopiņu novada teritoriju šķērso Rīgas apvedceļš A4 (Baltezers –Saulkalne), autoceļi Rīga – Lubāna P4, Ulbroka – Koknese P5 un dzelzceļa līnijas Rīga – Ērgļi un Rīga – Krustpils, gar dienvidu robežu stiepjas Rīgas – Daugavpils šoseja A6.

Salaspils novada teritoriju ar citiem novadiem un pilsētām savieno divi transporta veidi – autoceļš un dzelzceļš. Pilsētu un lauku teritoriju šķērso Valsts nozīmes autoceļš Rīga – Daugavpils – Krāslava (A6), dienvidu daļā piekļaujoties pilsētas dzīvojamajai zonai. Šis ceļš nodrošina satiksmi starp Salaspili, Rīgu un Ogri. Rīgas apvedceļa posms Baltezers – Saulkalne (A4) austrumu daļā šķērso Salaspils lauku teritoriju, savienojot to ar Vidzemes šoseju, Tallinas šoseju un Baltezeru. Rīgas apvedceļa posms Salaspils – Babīte (A5) šķērso Rīgas HES aizsprostu un saista Salaspili ar Ķekavas, Mārupes un Olaines novadiem. Ziemeļu daļā 1.šķiras ceļa Ulbroka – Ogre (P5) posms saista teritoriju ar Ikšķiles un Stopiņu novadiem.Brauciens gan no Stopiņiem, gan no Salaspils līdz Rīgai neatkarīgi no izvēlētā transporta veida (autoceļš vai dzelzceļš) ilgst aptuveni 25 minūtes. Nelielā attāluma un ērtās satiksmes dēļ tiek veicināta diennakts migrācija – liela daļa iedzīvotāju katru dienu brauc strādāt vai mācīties uz Rīgu.

Pavisam Salaspils lauku teritorijā ir 5355 zemes gabali ar kopplatību 11 327.5ha jeb 113km2 Salaspils lauku teritorijā ir vairākas lielas apdzīvotas vietas, no kurām kā lielākās jāmin Saulkalne un Acone. Salaspils teritorijā ietilpst arī Doles sala un tajā esošais dabas parks. Pašreizējo lauku teritoriju veido šādi ciemi Acone, Silabrieži, Rūķi, Bunči, Pikalne, Bajāri, Piķurgas, Dole, Tilderi, Ķeizarsils, Mežsturīši, Getliņi, Saurieši, Tēraudi, Jaksti, Saulkalne.

Stopiņu un Salaspils partnerības teritorijā iekļaujas 2 administratīvās teritorijas. Pēc statistikas pārvaldes datiem, iedzīvotāju skaits uz 2008. gada 1. janvāri Stopiņu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā – 9121, Salaspils novada lauku teritorijā – 4176 iedzīvotājs.

Administratīvā teritorija

Platība, km 2

Iedzīvotāju skaits (avots: CSP, 2016)

Stopiņu novads

53.5

10 237

Salaspils novada lauku teritorija

113

5 566

Kopā:

166.5

15 803

noderīgas saites:

http://www.lad.gov.lv http://llf.partneribas.lv/ http://www.zm.gov.lv/ http://www.laukutikls.lv/

Dizains: BrandComb

Izstrāde: AZwebaģentūra