LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no “apakšas uz augšu”, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.
Vietējā rīcības grupa (VRG) ir publisko un privāto partneru apvienība, kas darbojas noteiktā teritorijā Lauku attīstības programmas pasākumu ietvaros ar iedzīvotāju skaitu robežās
no 10 līdz 65 tūkstošiem.
Sabiedrības virzīta vietējās attīstības (SVVA) stratēģija ir VRG izstrādāts daudznozaru stratēģiskais plāns, kas nosaka un pamato vietējās teritorijas attīstības prioritātes un pārmaiņu nepieciešamību.
2014.-2020.gada plānošanas periodā sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieejas galvenie mērķi un uzdevumi ir sniegt atbalstu lauku kopienu ilgtspēju veicinošām vietējās attīstības iniciatīvām, uzlabojot sociālo situāciju laukos, veidojot labvēlīgu vidi dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un lauku teritoriju attīstībai.
Aizvien vairāk nevalstisko organizāciju ir pārliecinājušās, ka atbilde XXI gadsimta izaicinājumiem sabiedrisko mērķu sasniegšanā ir ne tikai ārējā finanšu atbalsta pieejamība, bet arī iziešana „ārpus ikdienas rāmjiem” – organizāciju DARBINIEKU RADOŠO RESURSU APZINĀŠANA un INOVĀCIJA – tas jauns domāšanas veids un XXI gadsimta dzinējspēks pilsoniskas sabiedrības attīstībai.
Biedrības „Stopiņu Salaspils Partnerība” seminārs
„Radošums un inovācija NVO sektora kapacitātes stiprināšanai”
2012.gada 18.,19.maijā Upeslejas, Stopiņu novads
Nāc, izmēri savu radošuma līmeni un apgūsti metodes tā savaldīšanai!
NEdarbnīcas mērķis: palīdzēt NVO apzināt savu iekšējo radošo potenciālu, padarīt to dinamiskāku un pielietot biedrību mērķu sasniegšanai, kā arī lai izveidotu ilgtspējīgu organizācijas darbības modeli, kas balstīts uz cilvēku radošajiem resursiem.
Kādēļ ir vērts apmeklēt NEdarbnīcu: tās ietvaros tiek izmantotas radošās domāšanas metodes, kuru rezultātā nereti veidojas radoši risinājumi, kas balstīts uz cilvēku kompetencēm un radošām izpausmēm un kam nav nepieciešami ievērojami finanšu līdzekļi.
Mērķauditorija: motivēti un sadarbībai atvērti NVO līderi un biedri.
Apmācību rezultātā dalībnieki spēs patstāvīgi:
Mācību metodes: prezentācijas, pieredzes apmaiņa, lekcija, labās prakses piemēri Latvijā, praktisks darbs komandās, rezultātu prezentācija.
Dizains: BrandComb
Izstrāde: AZwebaģentūra