LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no “apakšas uz augšu”, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.

Vietējā rīcības grupa (VRG)
ir publisko un privāto partneru apvienība, kas darbojas noteiktā teritorijā Lauku attīstības programmas pasākumu ietvaros  ar iedzīvotāju skaitu robežās
no 10 līdz 65 tūkstošiem.

Sabiedrības virzīta vietējās attīstības (SVVA) stratēģija ir VRG izstrādāts daudznozaru stratēģiskais plāns, kas nosaka un pamato vietējās teritorijas attīstības prioritātes un pārmaiņu nepieciešamību.
2014.-2020.gada plānošanas periodā sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieejas galvenie mērķi un uzdevumi ir sniegt atbalstu lauku kopienu ilgtspēju veicinošām vietējās attīstības iniciatīvām, uzlabojot sociālo situāciju laukos, veidojot labvēlīgu vidi dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un lauku teritoriju attīstībai.

Latvijas Lauku Forums Gulbenē

6.,7.decembrī LEADER Vietējās rīcības grupas pulcējās Latvijas Lauku Forumā Gulbenē

GULBENES LAUKU FORUMS:

„PIEREDZES SATEKA”

VIETĒJO ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJU IEVIEŠANAS ADMINISTRĒŠANA NĀKAMAJĀ PLĀNOŠANAS PERIODĀ 

 


6. decembra pirmās sesijas ietvaros VRG, kurās veikti pētījumi, dalījās savā pieredzē, izklāstot veikto pētījumu būtību, izmaksas, problēmas, ieguvumus un tālāko pētījumu izmantošanas nozīmi un iespējas, kā arī nepieciešamības nākamajā plānošanas periodā. Šai sesijā tika aplūkoti arī Latvijas Lauku foruma Komptetenču centra veiktie pētījumi un jaunu pētījumu piedāvājums.

Dienas otrās sesijas  saturu veidoja VRG anketu apkopojums par notikušajām apmācībām potenciālajiem projektu iesniedzējiem un VRG pārstāvjiem, apskatot to tēmas, izmaksas u.tml., kā arī nākamajā plānošanas periodā nepieciešamās apmācības.

Vakara daļā notika „Dižprojekta 2012” balvas pasniegšana. 

Summējot klātienes balsojumu ar projekta popularitāti Sociālajos tīklos (draugiem.lv un facebook.com) par Dižprojektu 2012 tika nosaukts Liepājas rajona partnerības pieteiktais projekts  "Aktīvā tūrisma centra  - Kuršu vikingu apmetnes izveide. 

Vidzemes māla trauks un Latvijas Lauku foruma diploms Liepājas rajona partnerībai tiks pasniegts 2012. gada 12. decembrī Leader VRG sanāksmē Zemkopības Ministrijā!


7.decembra pirmā darba sesija bija veltīta publicitātes pasākumiem VRG. Šajā sesijā tika apskatītas publicitātes nodrošināšanai izmantotās metodes, izcelti labie piemēri, kā arī izskatītas attiecināmās izmaksas un veidi, LAD iebildumi un komentāri. Saturā tika ietverta arī kopīga LEADER pieejas popularizēšana, meklējot efektīvākās metodes.

Nākamajā darba cēlienā tika izvērtēta VRG darbības nodrošināšana un uzraudzība. Diskusijas laikā notika pieredzes apmaiņa par projektu uzraudzības nodrošināšanu (ar veidlapu paraugiem u. tml.). LAD pārbaudes par VRG darbību, starptautiskajiem projektiem, semināriem u. tml. Diskusijas laikā notika pieredzes apmaiņa par notikušajām pārbaudēm, pasākumiem, kas jāveic, lai kontroles būtu veiksmīgas.

Visbeidzot notika dalīšanās Starptautisko projektu sagatavošanas un ieviešanas pieredzē. VRG, kas realizējušas starptautiskos projektus, dalījās pieredzē ar sagatavošanas un ieviešanas darbiem, kā arī kopīgi tika iezīmētas nozīmīgākās problēmas projektu sagatavošanas, līgumu slēgšanas un realizēšanas norisē. 

 

  



noderīgas saites:

http://www.lad.gov.lv http://llf.partneribas.lv/ http://www.zm.gov.lv/ http://www.laukutikls.lv/

Dizains: BrandComb

Izstrāde: AZwebaģentūra