7.kārtā realizētie projekti

AS LIGHTS projekts Bioloģiskās alus darītavas izveide Doles salā "dzīvā" alus izgatavošanai no vietējām izejvielām

Publiskais finansējums - 17 500.00 eiro

Alus ir viens no senākajiem un populārākajiem dzērieniem pasaulē. Alus ražošanas nozarē Latvijā intensīvi attīstās, un īpaši pieaug pieprasījums pēc īstā, "dzīvā" alus, jo mūsdienās cilvēki arvien vairāk dot priekšroku veselīgiem, bioloģiski tīriem produktiem, kas nesatur konservatus un ģenētiski modicifētās piedevas. Šobrīd Latvijā ir reģistrētas 28 alus darītāvas (pamatā rūpniecības, t.i. filtrēta un pasterizēta alus ražošana) (UR dati). Pašlaik Latvijā no visa patērēta alus 41% tiek saražots Latvijā, bet 59% tiek importēts no citām valstīm, un katru gadu pieaug pieprasījums pēc mazo alus daritāvu ekoloģiski tīra alus. Taču šobrīd nav nevienas alus daritāvas Salaspils vai Stopiņu novadā. Šo problēmu risinās mūsu uzņēmums, attīstot bioloģisku alus ražošanu Dolē, fokusējoties uz kvalitatīvu, unikālu alus izgatavošanu par patērētājiem pieņēmamu cenu. Mūsu alus radīšanas tehnoloģijai dzēriena pagatavošanai nebūs nepieciešama filtrēšana un termiska apstrāde, rezultātā putojošs dzēriens uzturēs alus darītavas rauga šūnas dzīvus un nesaturēs konservantus. 

Projekta īstermiņa mērķis - Izveidot 500 litru bioloģisko alus darītāvu Salaspils novadā Doles salā "dzīvā" alus izgatavošanai no vietējām, ekoloģiski tīrām izejvielām un saskaņā ar vietējām tradīcijām un unikālām receptēm. Mērķa sasniegšanai projekta ietvaros iegādāties un uzstādīt uzņēmuma telpās nepieciešamo alus darītāvas aprīkojumu un uzsākt vismaz trīs alus veida "Dzīvais Doles alus" ražošanu ar sākotnējo ražošanas kapacitāti 100 000 litri gadā. Projketa ilgtermiņa mērķis - 3. gadā pēc projekta īstenošanas sasniegt "dzīvā" alus ražošanas apjomu vismaz 200 000 litri gadā un izgatavot vismaz 9 dazādus alus veidus. Projekta īstenošanas rezultātā izveidot vismaz 3 jaunas darba vietas un saglabāt 1 esošu darba vietu (kopā vismaz 4 darba vietas).

 

Daiga Zaiceva projekts Iekārtu iegāde mājražojumu sērijas "Dreiling" jaunas produktu grupas uzsākšanai

Publiskais finansējums - 21 000.00 eiro

Projekta mērķis ir papildināt esošo sortimentu ar jaunu produktu grupu - šokolādes konfektes ar liofilizētu ogu/augļu pildījumu. Atbilstoši projekta attīstībai un realizācijai plānojam radīt jaunas darba vietas Stopiņu novadā. Tā kā esam sava novada patrioti, realizējot savu produkciju popularizēsim Stopiņu novada vārdu. Lai nodrošinātu izejvielas jaunajai produktu grupai, tiks iegādātas papildus liofilizācijas iekārtas, kā rezultātā spēsim pārstrādāt vairāk Latvijā audzētas izejvielas, kas tiks iepirktas no vietējiem iedzīvotājiem, līdz ar to veicināsim lauksaimniecības attīstību. Ieviešot jaunu produktu grupu un palielinot liofilizācijas iekārtu kapacitāti radīsies nepieciešamība pēc papildus izejvielām, kuru sagatavošanā, vasaras periodā, kad ir vislielākais noslogojums mājražošanai, plānojam piesaistīt vietējos Stopiņa novada jauniešus.

 

BDR "HORSES.EU" projekts Iejāde - visu jāšanas disciplīnu pamats

Publiskais finansējums - 5 214.60 eiro

Projekta "Iejāde - visu jāšanas disciplīnu pamats" mērķis - celt sava kluba kapacitāti un sasniegt jaunus izaicinājumus, ne tikai uzlabojot savu sportistu meistarību, bet arī zirgu sniegumu. Mūsu pamatnodarbošanās - pajūgu braukšana sastāv no trīs disciplīnām - iejāde, konusu braukšana un maratons. Iejādes disciplīna ir sarežģītākā, jo jāspēj parādīt zirga gaitas, pārejas (soļi, rikši, lēkši), elastību, ritmiskumu, caurlaidību un savsarpējo sadarbību utt. Un tas viss ir jāpanāk sportistam atrodoties ratos. Lai varētu sekmīgāk apgūt dažādus iejādes elementus, mēs piesaistījām iejādes sportisti-treneri. Kā arī šādu sadarbību (ar iejādes sportistiem/treneriem) mums ieteica Polijas labākā pajūgu braucēja un izlases trenere Weronika Kviatek, kad piedalījāmies 3 dienu apmācību seminārā Ķekavā starptautiskā projekta EQUUS ietvaros ("Zirgu izmantošanas iespējas šodien un rīt. EQUUS"). Iejāde tiek uzskatīta par estētiskāko jāšanas sporta un zirgu apmācības izpausmi, tiek izmantota kā pamats citu disciplīnu attīstīšanai. Bet, lai varētu mūsu sportisti un zirgi apgūt iejādi un sasniegt savus jaunos izaicinājumus - ne tikai aiz vien labāk startēt pajūgu braukšanas, bet arī iejādes sacensībās, ir nepieciešams atbilstošs inventārs, kas mums nav. Veiksmīga projekta "Iejāde - visu jāšanas disciplīnu pamats" realizēšanas rezultatā klubs iegūs jaunu jāšanas inventāra/zirglietu komplektu iejādei (iejādes segli, sviedrenes, iemaukti, kājsargi un pēctreniņa segas).

 

BDR Amatieru kolektīvu biedrība "RAKSTI" projekts Raitu dejas soli ar jauniem tautas tērpiem

Publiskais finansējums - 3 596.40 eiro

Projekta mērķis - Iegādāties Sakas novada tautas tērpus jauniešu deju kolektīva "Pastalnieki" vajadzībām, lai veicinātu tradicionālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu Stopiņu un Salapils novadu lauku teritoriju iedzīvotājiem. Mērķauditorija - jauniešu kolektīvs ( 15 -25 gadu veci jaunieši ) un tā koncertu skatītāji publika.

Iegādāties Sakas novada tautas tērpus jauniešu deju kolektīva "Pastalnieki" vajadzībām, lai veicinātu tradicionālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu Stopiņu un Salapils novadu lauku teritoriju iedzīvotājiem. Mērķauditorija - jauniešu kolektīvs ( 15 -25 gadu veci jaunieši ) un tā koncertu skatītāji publika.

noderīgas saites:

http://www.lad.gov.lv http://llf.partneribas.lv/ http://www.zm.gov.lv/ http://www.laukutikls.lv/

Dizains: BrandComb

Izstrāde: AZwebaģentūra