4.kārtā realizētie projekti

SIA "Pieci kaķi" projekts Specializētas tehnoloģiskās iekārtas iegāde kokapstrādes uzņēmumam Stopiņu novadā

Publiskais finansējums - 10 206.00 EUR  

SIA “Pieci kaķi” Juris Balodis: “…ar runčiem uzņēmumam neesot nekāda sakara – par kaķi senāk saukts guļbūvju amatnieku darba rīks – divzaru svītrvilcis jeb vienkārši cirkulis. Kaķa līkais nags atgādina cirkuļa līko galu, kurš ieliekts, lai labāk varētu pildīt savu funkciju – kopēt jeb iezīmēt divu neregulāru baļķu salāgojumu.”

Projekta mērķis -Uzsākt un attīstīt unikālu guļbūvju tehnoloģisko projektu izstrādi un ražošanu. Specializētā tehnoloģiskā iekārta – horizontālā baļķu sazāģēšanas lentzāģmašīna ar papildu garenfrēzēšanas – taisnošanas agregātu, kas paredzēta 12m garu brusu apstrādei!

Uzņēmuma tehnologs, inženierzinātņu maģistrs, Latvijas Amatniecības kameras namdara amata meistars Juris Balodis stāsta: “Zāģēšanas–frēzēšanas iekārta ir plānotās tehnoloģijas sastāvdaļa, kuras funkcijas līdz šim daļēji varēja aizstāt, pasūtot jau sagatavotus kokmateriālus sadarbības partneriem. Iekārtas pamatfunkcija ir sagatavot taisnas vai koniskas ēvelētas koka sagataves māju ražošanai. Ar šo iekārtu var izgatavot līdz 12 metrus garu ēvelētu, taisnu vai konisku sagatavi. Unikālais ir tas, ka bez iespējas apstrādāt 12 metrus garu koku šo sagatavi var arī taisnot, kā arī iegūt konisku detaļu. Vēl ar šo iekārtu varam piešķirt nepieciešamo detaļas šķērsgriezuma profilu. Šādas iekārtas nepiedāvā daudz ražošanas uzņēmumu, labākais izrādījās zviedru firmas “Logosol” piedāvājums, kura noieta tirgus galvenokārt ir Kanāda – tur koka, it īpaši guļbaļķu, mājas taigā ir ļoti populāras un tur arī aizsākusies guļbūvju atdzimšanas kustība.”

SIA Doles Tējas SIA projekts Aprīkojuma iegāde un teritorijas labiekārtošana lauku tūrisma attīstībai Doles salā, Salaspils novadā.

Publiskais finansējums – 2114.11 eiro

Zāļu tējas ir tradicionāls produkts visā pasaulē, arī Latvijā zāļu tēju dzeršanai ir bagātīgas tradīcijas, zināšanas par zāļu tējām ģimenēs tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Pēdējos gados aizvien vairāk cilvēku ikdienā izvēlās lietot tieši zāļu tējas, kuru izvēlē būtiski kvalitātes rādītāji ir vietēja izcelsme un dabiskas izejvielas, ko bieži saista ar nelielās lauku saimniecībās audzētu produkciju. Savukārt mazās lauku saimniecībās tēju ražošanu nereti apvieno ar citiem ienākumu avotiem, piemēram, uzņem tūristus, piedāvā dažādus seminārus un lekcijas, izzinošas pastaigas dabā u.c.

Projekta mērķis ir turpināt projektos Nr.17-04-AL25-A019.2103-000002 un Nr.18-04-AL25- A019.2101-000002 uzsāktās aktivitātes uzņēmējdarbības vides labiekārtošanai lauku tūrisma vajadzībām – aprīkot zāļu tēju degustācijas paviljonu ar mēbelēm, traukiem, galdautiem, kā arī labiekārtot ārtelpu ar soliņiem un puķu kastēm. Kopumā, īstenojot projektu, paredzēts nākotnē gūt papildus ienākumus gan no tūrisma pakalpojumiem, gan produkcijas noieta uz vietas saimniecībā. Iespēja pēc zāļu tēju degustācijas turpat produkciju arī iegādāties saīsinās ceļu līdz pircējam un veicinās produkcijas atpazīstamību. Projekta īstenošana arī ļaus veiksmīgāk iekļauties pārrobežu tūrisma maršrutā Kulinārais ceļš "Livonijas garša", attīstot vēsturiskā mantojuma lauku tūrisma piedāvājumus, piedāvājot apmeklētājiem iepazīt zāļu tēju ražošanas procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Projekts palīdzēs attīstīt kvalitatīvu un ilgtspējīgu lauku tūrisma pakalpojumu piedāvājumu Doles salā, Salaspils novadā, tādējādi veicinot Salaspils novada lauku teritorijas attīstību un Doles salas kā tūrisma galamērķa atpazīstamību Latvijā un ārvalstīs.

doles-tējas-pļavas-ziedi

noderīgas saites:

http://www.lad.gov.lv http://llf.partneribas.lv/ http://www.zm.gov.lv/ http://www.laukutikls.lv/

Dizains: BrandComb

Izstrāde: AZwebaģentūra