Daiga Zaiceva projekts Iekārtu iegāde mājražojumu sērijas "Dreiling" kapacitātes paaugstināšanai
Publiskais finansējums – 20851.47 eiro
Projekta mērķis ir kāpināt esošās sublimacijās/liofilizācijas ražošanas jaudas, lai varētu nodrošināt produkcijas apjomu atbilstoši pieprasījumam, kā arī spēju nodrošināt produkcijas dažādību. Atbilstoši projekta attīstībai un realizācijai plānojam radīt jaunas darba vietas Stopiņu novadā. Tā kā esam sava novada patrioti, realizējot savu produkciju popularizēsim Stopiņu novada vārdu. Palielinot ražošanas jaudas spēsim pārstrādāt vairāk Latvijā audzētas izejvielas, kas tiks iepirktas no vietējiem iedzīvotājiem, līdz ar to veicināsim lauksaimniecības attīstību.
Pašlaik Stopiņu novada un Salaspils lauku teritorijas uzņēmumu darbības virzienos nav neviena cita uzņēmuma, kas nodarbotos ar sublimētās/liofilizētās produkcijas ražošanu. Pēc mums pieejamajiem datiem Latvijā ir vairāki projekti, kas ir attīstības stadijā un ir uzsākuši, vai šogad uzsāks sublimētās/liofilizētās produkcijas ražošanu. Lai nostiprinātu savas pozīcijas sublimētas/liofilizētas produkcijas tirgū nepieciešams palielināt ražošanas jaudas, jo ar esošajām jaudām nespējam nodrošināt pat izbraukuma tirdzniecības vajadzības. Palielinot jaudas spēsim nodrošināt produkciju arī citu ražotāju vajadzībām, piemēram saldumu, konditorejas vai kosmētikas ražotājiem. Ir bijušas sekmīgas pārrunas ar SIA Laipa SPA par sadarbības iespējām sublimēto ogu iegādi skaistuma procedūrām.
BDR "Salaspils Uzņēmēju biedrība" projekts Koprades telpa (projekta statuss - Apstiprināts)
Publiskais finansējums - 27 000.00 eiro
Projekta mērķis ir izveidot telpu, kurā vienviet varētu regulāri satikties un socializēties Salaspils novada uzņēmēji, veidojot savstarpējo pieredzes pārnesi. Kā galveno uzdevumu definējot, lai novada uzņēmēji būtu savstarpēji pazīstami, uzticētos viens otram un varētu kopīgiem spēkiem risināt dažādu grūtību problēmas. Īpaši svarīgi šāda savstarpēja socializācija būtu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem kam būtu svarīga lielo uzņēmēju pieredze, kontakti un savstarpēja sadarbība. Koprades telpa būtu arī vieta kur Salaspils uzņēmēji varētu laikmetīgos apstākļos organizēt darba sapulces vai tikšanos ar klientiem, ja viņu rīcībā nav šobrīd piemērotu telpu.
PSV Stopiņu novada dome projekts Ulbrokas Meža kapu digitalizēšana (projekta statuss - Apstiprināts)
Publiskais finansējums - 4 338.00 eiro
Projekta mērķis - Uzlabot kapsētas darbības pakalpojumu, padarot publiski pieejamus Ulbrokas Meža kapu datus.
Ulbrokas Meža kapsētas datu digitalizācija ievērojami atvieglos apbedījumu uzskaiti un sekmēs sakārtotas kapu uzskaites sistēmas izveidi. Stopiņu novadā šāda veida datu bāze ir pirmā. Projekts paredz resursu izmantošanas efektivitāti – būs vienkopus pieejama plaša, ērta un publiska datubāze, kas ļauj iedzīvotājiem no jebkuras vietas pasaulē pie datora un internetā uzzināt par brīvo apbedījuma vietu esamību, arī par kapsētu plānojumu, pakalpojumu pieejamību, kā arī meklēt savu piederīgo ciltskoku vai apzināt vēsturiski nozīmīgas personības. Datu digitālā forma atvieglos informācijas pieejamības problēmas bez lieliem finanšu resursu ieguldījumiem. Projektam ir ilgtspējas nozīme, ļaujot turpmāk uzturēt, papildināt un savienot integrētus datus.
SIA GATANNA projekts Ražošanas uzsākšana zobārstniecībā Stopiņu novadā (projekta statuss - Apstiprināts)
Publiskais finansējums - 18 252.07 eiro
Projekta mērķis ir papildus stomatoloģijas pakalpojumu sniegšanai uzsākt arī stomatoloģisko ražošanu - izgatavot ne-ārstnieciskās zobu kapes, kā arī piedāvāt Stopiņu un Salaspils teritoriju iedzīvotājiem nebraucot uz lielajām pilsētām un Rīgu, un negaidot garās rindās, nodrošināt konkurētspējīgus, mūsdienīgus un uz jaunākajām tehnoloģijām balstītus zobārstniecības pakalpojumus - protezēšanu, kas būtu lētāki, nesāpīgāki un laiku ekonomējoši. Atbilstoši 13.10.2015. MK noteikumu Nr.590 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība lauku attīstībai apakšpasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju"" izvirzītajam apakšpasākuma mērķim 2.1. "veicināt sabiedrības iesaistīšanos vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvās, tā radot jaunas vērtības vietējā teritorijā, produktīvāk izmantojot vietējos resursus, sekmējot sadarbību un vietējo patēriņu, kā arī attīstot jaunus uzņēmējdarbības modeļus, kas paaugstina lauku teritoriju iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veicina konkurētspēju un vietējās teritorijas sociālekonomisko attīstību" - šī projekta īstenošana nodrošinās - pakalpojumu/ražošanu dažādošanu izmantojot savu darbinieku zināšanu potenciālu un iegūtās prakses (vietējie resursi), lai nodrošinātu ārpus lielo pilsētu dzīvojošos iedzīvotājus ar mūsdienīgiem stomatoloģijas pakalpojumiem.
SIA Doles Tējas SIA projekts Moduļa tipa ēka gatavās produkcijas uzglabāšanas un realizācijas vajadzībām (projekta statuss - Apstiprināts)
Publiskais finansējums - 17 966.14 eiro
Projekta mērķis ir turpināt uzsāktās aktivitātes uzņēmējdarbības vides labiekārtošanai, izveidojot teritorijā telpas pastāvīgai pašu ražotās produkcijas realizācijai uz vietas saimniecībā, vienlaikus atslogojot ražošanas telpas no gatavās produkcijas krājumu glabāšanas. Iespēja visu gadu produkciju iegādāties uz vietas saimniecībā saīsinās ceļu līdz pircējam un veicinās produkcijas atpazīstamību. Piemēram, Vācijā līdz pat 40% mazo un vidējo lauku saimniecību ienākumu veidojas tieši no pirkumiem saimniecībā. Arī Latvijā pēdējos gados produkcijas tiešā pārdošana lauku saimniecībās pieaug. Tiešā pārdošana nozīmē tirdzniecību bez starpniekiem, kas ir izdevīga gan mums kā ražotājam, jo ļauj izvairīties no ar produkcijas pārdošanu saistītajām papildus izmaksām – veikalu uzcenojuma vai ar izbraukumu tirdzniecību saistītajām izmaksām, gan mūsu pircējiem, jo tādējādi samazinās produkcijas gala cena. Mēs vēlamies, lai saimniecības apmeklējums mūsu viesiem būtu ne tikai iespēja iegādāties produkciju, bet arī iespēja patīkamā atmosfērā ieraudzīt un izjust kaut ko jaunu, piemēram, augu dažādās krāsas un smaržas, vienlaikus neaizmirstot par mūsdienu cilvēkiem vienmēr aktuālo komfortu. Kopumā, īstenojot projektu, paredzēts nākotnē visa gada garumā gūt papildus ienākumus no produkcijas noieta uz vietas saimniecībā, kā arī veicināt zīmola „Doles tējas” popularitāti un plašākā nozīmē sekmēt Doles salas kā tūrisma un kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas galamērķa atpazīstamību.
Dizains: BrandComb
Izstrāde: AZwebaģentūra