ELFLA projektu konkursa I kārtā realizētie projekti

SIA “CLBK” izstrādāja projektu “Jaunu produktu ieviešana SIA “CLBK” ražošanā”.

Publiskais finansējums, EUR 35000.00

Uzņēmums ir izvirzījis mērķi izveidot ražotni, veicot ieguldījumus ražošanas iekārtu iegādē, lai nodrošinātu augstvērtīgu produktu – siltumizolētu gaisa vadu ražošanu to tālākai efektīvai izmantošanai ventilācijas un kondicionēšanas sistēmās. Iegādātās ražošanas iekārtas nodrošinās produktu precīzu izstrāde pēc vajadzīgajiem parametriem, optimizēts laikietilpīgo procesu, nodrošinot efektīvu ražošanas procesu kopumā, kā arī atvieglos tālākos montāžas darbus un drošību.

Projekta ietvaros uzņēmums ir plānojis ieviest jaunas darbavietas -  sākotnēji vismaz 4 pilna laika darba vietas līdz pat 10 jaunām darbavietām. Atbalsta saņēmēja izstrādātā projekta attiecināmās izmaksas sastāda EUR 50000.00, kas paredzētas siltumizolētu taisnstūrveida gaisa vadu ražošanas iekārtu iegādei, attiecīgi īstenojot projektu uzņēmumam būs iespēja saņemt publisko finansējumu EUR 35000.00.

Uzņēmuma ikgtermiņa mērķi vērsti, lai nodrošinātu produktu konkurētspēju ilgtermiņā:kāpinot ražošanas apjomus, paplašinot produkcijas sortimentu, veicinātu ražotnes konkurētspēju ar efektīgu ražošanu un stabilu kvalitāti ilgtermiņā augstas pievienotās vērtības produktu ražošanai.

Tirgū šobrīd pamatā izmanto neizolētos apaļā tērauda cinkotos gaisa vadus tās zemo  pašizmaksa dēļ, jo tirgū ir vairākas augstas automatizācijas ražotnes. Tiklīdz kā nepieciešami siltumizolēti gaisa vadi kondicionēta vai siltināta gaisa piegādei, tā ražošanas izmaksas pieaugs līdz pat 10 reizēm, jo nepieciešama siltumizolācijas vates pielāgošana, izgriešanai atbilstoši nepieciešamajiem parametriem, pielīmēšana un līmlentu nostiprināšana, turklāt to iespējams izdarīt fiziski tikai uz montēto izstrādājumu un, protams, tikai izmantojot roku darbu. Šo operāciju veikšana bieži notiek lielā augstumā, un ņemot vērā siltināšanas vates salīdzināmi lielo svaru, t.i. vidēji 300-400 kg/m3, daudzkārt paaugstinās montāžas izmaksas. Turklāt tādiem montāžas darbiem ir augsta bīstamības pakāpe. Skatoties ar doto situāciju, siltumizolētos apaļā tērauda gaisa vadus ir viegli aizvietot ar P3 tehnoloģiju. Taisnstūra formas cinkotie tērauda gaisa vadi tiek saražoti automātiski, bet to siltināšana un hermētiskuma palielināšana notiek manuāli ar roku darbu objektos uz vietas.

Tādējādi siltumizolētu P3 gaisa vadu automātiskā ražošana ir daudzkārt kvalitatīvāka, produktīvākā, ar minimālu roku darba izmantošanu, montāžas uzstādīšana efektīvāka tā nelielā svara dēļ, tādējādi atvieglina darba procesu un ir ievērojami mazāks laika patēriņš, lietošana ilgstpējīgāka -  alumīnija pārklājums novērš koroziju un produkts stabili kalpo vairāk kā 50 gadus. Paneļu pārklājumiem ir plaša izvēle – alumīnija folija pārklājums, antibakteriāls pārklājums u.c., atbilstoši objekta prasībām attiecībā pret siltumizolētu gaisa vadu uzstādīšanu speciālās telpās, piemēram, medicīnas iestādēs, peldbaseinos, ķīmiskās ražotnēs, mikroelementu ražotnēs.

SIA “CLBK” ražotās producijas konkurētspējīgas priekšrocības - konstrukcijas ērtums, jo ir zemas transporta izmaksas, vieglais materiāls taupa fizisko spēku un atsevišķu detaļu numerācija atvieglo montāžu – numerāciju veic automātiskā griešanas iekārta. Produkcija ir viegla, kas savukārt samazina slodzi uz nesošajām konstrukcijām, samazina stiprinājumu elementu skaits un tādējādi palielinās montāžas ātrums. Produkcijas izmantošana taupa arī enerģiju - slēptie gaisa vadu savienojumi ekonomē vietu zem griestiem, minimālas gaisa noplūdes, salīdzinājumā -  3-9 reizes mazāka nekā no tērauda gaisa vadiem, kā arī ievērojami samazinās spiediena zudumi sistēmā. Produkcija ir arī termoizolācija - augstas termoizolējošās īpašības , apkārtējai videi draudzīga Zaļā tehnoloģija - ekoloģiski tīru paneļu ražošana, neizmantojot ozona slāni noārdošās gāzes. Produkts ir ugunsdrošs - zems uguns izplatības līmenis, atbilstība galveniem starptautiskajiem drošības standartiem, kā arī drošība zemestrīces un terora akta gadījumā - vieglums un stingrība, deformāciju un kustības samazinājums,  augsta triecienizturība.

SIA „CLBK” produkcijai ir zems trokšņu līmenis - augsts akustiskais komforta līmenis, īpaši pie zemām frekvencēm, kā ari paneļi bloķē rezonansi un akustiskās svārstības. Turklāt siltumizolētu taisnstūrveida gaisa vadi paredzēia lietošanai ilgtermiņā –  produkcijai rakstūrīga  izturība, stingrība un augsta izturība pret koroziju, eroziju un deformācijām. 

 

BDR "Ūdenssporta klubs Kambīze"  realizējis projektu "Vindsērfinga pieejamība Salaspils novada iedzīvotājiem".

Publiskais finansējums, EUR 9695.70

Projekta mērķis ir veicināt vindsērfinga pieejamību, attīstību-apmācību, t.i. lielisku relaksācijas un atpūtas veidu pie dabas visai ģimenei un nodrošināt vindsērfinga pieejamību dažādās vecuma grupās un sagatavotības līmeņos Salaspils novada (Stopiņu Salaspils partnerības) teritorijas iedzīvotājiem. 
Projekts galvenokārt orientēts uz bērnu (8-14 gadi) un jauniešu (15-25 gadi) iesaistīšanu sporta aktivitātēs vasaras sezonas laikā, tai pat laikā mērķis ir izveidot vindsērfinga skolas Kambīzes vindsērfinga sekciju (grupu) bērniem un jauniešiem, kas regulāri visa gada garumā apmeklē vindsērfinga nodarbības (vasaras sezonā praktiskās nodarbības uz ūdens, ziemas sezonā VFS un pēc iespējas ledusburāšana). 
Projekts nodrošina tūrisma un rekriācijas iespējas Salaspils novada iedzīvotājiem un tā viesiem, kā arī vindsērfinga pieejamību Salaspils novadā, kas sava ģeogrāfiskā novietojuma dēļ ir ideāla vieta vindsērfingam. Neskatoties ģeogrāfiskā novietojuma priekšrocībām un iespējām šobrīd Salaspils novadā vindsērfings nav pieejams bērniem un jauniešiem, nav vindsērfinga skolas bērniem un jauniešiem, nav atbilstošas materiāltehnsikās bāzes un kvalificēts personāls, kas to māk, grib un arī drīkst veikt. 

Salaspils novads atrodas Rīgas HES Daugavas akvatorija krastā, kas ideāli piemērota vindsērfingam, tomēr Salaspils novada bērniem un iedzīvotājiem līdz šim ir bijusi tikai iespēja noraudzīties kā ar vindsērfingu nodarbojas cilvēki Daugavas otrajā krastā vai arī pie dienvidu vēja noraudzītos cilvēkos, kas atbrauc burāt uz Salaspils pludmali. Lai vindsērfings un aktīvā atpūta uz ūdens būtu pieejama arī Salaspils novada iedzīvotājiem (ne visiem ir automašīnas, lai nokļūto otrajā Daugavas krastā, savukārt ar sabiedrisko transportu ir jāmēro ceļš caur Rīgu) ir nepieciešams "grūdiens", t.i. iespējas ikvienam Salaspils novada iedzīvotājam un tā viesiem Salaspils novada teritorijā (Salaspils pludmalē) pieredzējušu instruktoru/treneru vadībā uz mācībām paredzēta inventāra apgūt un vēlāk arī pilnveidot vindsērfinga iemaņas, pietam papildus arī saņemot pamatzināšanas par drošību uz ūdens, kas diemžēl mūsu iedzīvotāju vidū (it īpaši jauniešu vidū) lielākoties ir ļoti zemā līmenī, ko arī apliecina traģiskie dati par noslīkušo cilvēku skaitu Latvijā katru gadu. 
Neformālu tikšanās laikā ar ievērojamu skaitu Salaspils iedzīvotājiem esam saņēmuši apstiprinājumu, ka bērni vēlas vasaru pavadīt aktīvi darbojoties uz ūdens, tai skaitā burājot ar vindsērfingu. Tai pat laikā vecāku aizņemtības dēļ (tikai retais vecāks darba laikā regulāri var izvadāt savu bērnu uz sporta nodarbībām Rīgā vai Daugavas kreisajā krastā) un tā iemesla pēc, ka Salaspils novadā nav pieejamas nodarbības bērniem uz ūdens ar vindsērfingu, Salaspils novada bērniem ir liegta iespēja visas vasaras garumā nodarboties ar vindsērfingu, lietderīgi un aktīvi sportojot pavadot vasaras brīvlaiku. Izveidojot vindsērfinga bāzi Salaspils novadā, bērni un jaunieši arī paši saviem spēkiem (ar kājām vai velosipēdiem) varēs ierasties uz treniņiem. 
Vindsērfinga attīstībai un pieejamībai Salaspils novadā ir saņemts arī tiešs atbalsts no Salaspils novada domes un Salaspils sporta un izglītības komitejas. Vindsērfinga pieejamības veicināšanai ir noslēgts sadarbības līgums ar Salaspils novada domi. Ar projekta ietvaros iegādāto inventāru ir paredzēts ik gadu nodrošināt 30- 40 cilvēku individuālu apmācību, vismaz 30, bet prognozējam, ka ievērojami vairāk cilvēku izbaudīt izbrauciena ar airu dēļu burvību. Papildus augstāk minētam projekta ietvaros paredzēto inventāru paredzēts izmantot organizējot bērnu nometnes, kur jau projekta uzraudzības laikā tuvāko 4-5 gadu laikā varētu piedalīties kopsummā ~ 100 bērnu.

 

 

Nodibinājuma "Doles salas atbalsta fonds"  projekts "Piemiņas vietas izveide mājām, kuras likvidētas Rīgas HES būvniecības laikā"

Publiskais finansējums, EUR 10350.00

Pirms Rīgas HES būvniecības Doles sala bija lielākā sala Latvijā. Vēstures avoti norāda ka Doles salai ir būtiska loma Latvijas vēsturē. 1966.gada 6.jūlijā ar Daugavas aizbēršanu pie Mārtiņsalas tika uzsākta Rīgas HES un Rīgas ūdenskrātuves celtniecība. Dambja būvniecība tika uzsākta 1967.gada 14.augustā. Darboties Rīgas HES sāka 1975.gada septembrī, bet pilnībā Rīgas HES tika pabeigts 1985.gada 20.augustā. Rīgas HES būvniecības rezultātā tika uzpludināta un zem ūdens palika aptuveni trešdaļa no Doles salas un daļa no Daugavas abiem krastiem Salaspils un Ķekavas pusē, pirms tam nojaucot un nolīdzinot šajās teritorijās esošās ēkas būves un ierīkotās saimniecības. Tādējādi Rīgas HES būvniecības rezultātā tika appludinātas aptuveni 90 mājsaimniecību, kuras atradās Doles salā, bet kopā ar abos Daugavas krastos esošajām Ķekavas un Salaspils pusē - 177 mājsaimniecību. Projekta ietvaros paredzēts radīt vēstures piemiņas objektu, lai godinātu Salaspils, Ķekavas un Doles salas appludināto māju iedzīvotāju un viņu senču dzimtas. Projekta mērķis izveidojot labiekārtotu tūrisma, vides ainavas un vienalikus vēstures atceres objektu, kurā tiks atveidota zudusī Doles salas daļa, Mārtiņsala, kā arī Daugavas krasti Salaspilī un Ķekavā. Tas būs jauns vides dizaina objekts, kurā ne tikai vizuāli būs iespējams redzēt zudušo zemi, bet arī informācijas stendā varēs iepazīties ar appludināto māju nosaukumiem un dzimtām, kuras dzīvojušas šajās mājās. Projekta norises gaitā paralēli iecerēts savākt un sakārtot iespējami plašāku informāciju par appludinatajām un zudušajām mājsaimniecībām.

Projekta ietvaros Salaspils novada Daugavas muzeja teritorijā izveidota piemiņas ansambli mājām, kas tika appludunātas Rīgas HES būvniecības laikā. Lai izveidotu piemiņas vietu, izstrādāts būvprojekts un veikti labiekārtošanas darbi. Būvprojekta izstrādei un labiekārtošanas darbu veikšanai izmantots Salaspils novada domes piešķirtais finansējums. Pēs labiekārtošanas darbu pabeigšanas saskaņā ar pretendentu atlasē izvēlētā tēlnieka piedāvāto risinājumu no lieliem laukakmeņiem, kas speciāli apstrādāti, Salaspils novada Daugavas muzeja teritorijā izveidots piemiņas ansamblis kā lidojošas salas, paceltas virs zemes uz spēcīgiem akmens pilāriem, kas, kā ledlauži, stājas pret Daugavas straumi. Tas sastāv no piecām atsevišķi stāvošām daļām, kuras veido appludinātās Doles salas kontūras. Uz akmeņiem simboliski attēlota salas ainava ar mājām un kokiem. Māju vārdi iegravēti latviešu ornamentā uz akmeņu aizmugurējās nopulētās virsmas.

 

 

 

 

"Stāvlaukuma izbūve, pakalpojumu pieejamības, kvalitātes, sasniedzamības un atpūtas nodrošināšanai".

Publiskais finansējums, EUR 30228.67

 

Projekta mērķis ir sakārtot publiski pieejamu infrastruktūru, izbūvējot vieglo auto stāvlaukumu, tādā veidā nodrošinot pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību, kā arī nodrošinot sakoptu atpūtas vietu jebkuram cilvēkam.

Līdz šim plānotā stāvlaukuma izbūves vietā atradās pļava, kura arī tika izmantota, kā stāvlaukuma vieta, diemžēl izmantojot šo pļavu ir grūti pārvietoties cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Esošajā vietā iebraukt un to izmantot ir ļoti apgrūtinoši nelabvēlīgos laika apstākļos, ziemas, vēla rudens un agra pavasara mēnešos. Īpašuma esošajā pļavā cilvēki ne tikai izmanto to, lai novietotu automašīnu, apskatot piemājas zoodārzu, bet arī vienkārši atpūstos no ceļa, izmantojot WC un atkritumu urnu. Jaunizbūvētā stāvlaukuma izbūves vieta atrodas blakus P5 Valsts auto ceļam. Līdz ar radušos situāciju ir nepieciešams izbūvēt kvalitatīvu stāvlaukumu,ne tikai esošā tūrisma pakalpojuma pieejamībai, bet arī lai cilvēki varētu atpūstie. Jaunizbūvētā stāvlaukumā ir pieejami galdi ar soliem, atkritumu urna un pie stāvlaukuma izbūvētā WC jebkuram cilvēkam, tai skaitā sociāli mazaizsargātajām personām bez atlīdzības. Ir izstrādāts projekta mērķauditorijas izvērtējums. Projekta rezultāti ir pieejami, izmantojami dažādām organizācijām, sabiedrības grupām. Ir izstrādāts projekta uzturēšanas plāns, tādā veidā nodrošinot projekta ilgtspēju.

 


Stopiņu novada domes realizētais projekts “Stopiņu skeitparks “Palēciens pie Ulbrokas ezera”.

Publiskais finansējums, EUR 19197.00

Stopiņu novada fizisko aktivitāšu sarakstā skeitbords ir top sarakstā. To apliecina novada Sporta diena, kurā ik gadus startē gandrīz 100 jaunieši un skolēni. Ārpus sacensībām skeitošana ir brīvā laika pavadīšanas veids gan bērniem ar ģimenēm, gan skolēniem, kuru daudzums tuvu trīs simtiem.  Jauna moderna Skeitparka būvniecības nepieciešamību nosaka jauniešu vajadzības, kuri aktīvi izmanto šobrīd nepiemēroto infrastruktūru. Gan Līgo parka estrāde, kurā nesaskaņoti skeito skolas bērni, gan morāli un tehniski novecojušais finiera skeita pacēlums, kas atrodas pie intensīvas tranzītu satiksmes ceļa neatbilst jauniešu prasībām. Drošības un pieejamības ziņā izvēlētā jaunā Stopiņu skeitparka vieta ir labākais risinājums novada jauniešiem pavasara - vasaras - rudens sezonās. Mūsdienīgs tehnoloģiskais risinājums - kvalitatīvs betons ar zaļās zonas iebūvēm ļauj savienot gan aktīvo sportotāju gan citu iedzīvotāju intereses. Tehniskais risinājums izvēlēts, lai atbilstu vides trokšņu  robežlielumiem konkrētā teritorijā.

Projektam ir sabiedriskā nozīme, kas aktivizēs vietējos iedzīvotājus, tai skaitā jaunās māmiņas, jauniešus, skolēnus. Projekts ir veiksmīgs konkrētā reljefa un ainavas arhitektūras risinājums. Pirms skeitparka  plānošanas uzsākšanas un lai skeitparks atbilstu jauniešu vajadzībām, notika tikšanās ar aktīvākaji

Pēc projekta noslēguma Skeitparks tiek apsaimniekots no pašvaldības līdzekļiem, tādējādi nodrošinot projekta rezultātu ilgtspēju. Projekta rezultātā izveidotais objekts ir publiski pieejams ne tikai Stopiņu novada iedzīvotājiem, bet arī blakus novadu iedzīvotājiem kā arī novada viesiem,  pastarpināti nodrošinot sadarbību starp novadu iedzīvotājiem. Skeitparks pie Ulbrokas ezera veidots kvalitatīvā stikla šķiedras materiālā, kas ir netradicionāls risinājums teritorijas attīstības veicināšanai, kas ir  pārņemts no aktuālās ārvalstu prakses, veiksmīgi pielāgojot tos vietējiem apstākļiem. Tehniskais risinājums izvēlēts, lai atbilstu vides trokšņu  robežlielumiem konkrētā teritorijā.


 

 

Biedrības "HORSES.EU" realizētais projekts "Pajūgu braukšana - azarts un grācija!"

Publiskais finansējums, EUR 4151.81

 

noderīgas saites:

http://www.lad.gov.lv http://llf.partneribas.lv/ http://www.zm.gov.lv/ http://www.laukutikls.lv/

Dizains: BrandComb

Izstrāde: AZwebaģentūra