LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no “apakšas uz augšu”, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.

Vietējā rīcības grupa (VRG)
ir publisko un privāto partneru apvienība, kas darbojas noteiktā teritorijā Lauku attīstības programmas pasākumu ietvaros  ar iedzīvotāju skaitu robežās
no 10 līdz 65 tūkstošiem.

Sabiedrības virzīta vietējās attīstības (SVVA) stratēģija ir VRG izstrādāts daudznozaru stratēģiskais plāns, kas nosaka un pamato vietējās teritorijas attīstības prioritātes un pārmaiņu nepieciešamību.
2014.-2020.gada plānošanas periodā sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieejas galvenie mērķi un uzdevumi ir sniegt atbalstu lauku kopienu ilgtspēju veicinošām vietējās attīstības iniciatīvām, uzlabojot sociālo situāciju laukos, veidojot labvēlīgu vidi dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un lauku teritoriju attīstībai.

ELFLA projektu konkurss 7. kārta

Stopiņu Salaspils Partnerība izsludina ELFLA projektu konkursa 7.kārtu

Biedrības „Stopiņu un Salaspils partnerība” paziņojums

Biedrība „Stopiņu un Salaspils partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam pasākuma “Vietējās attīstības stratēģijas” ietvaros apstiprinātās vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2013. gada 9.decembra līdz 2014.gada 9.janvārim.

7.kārtā pieejamais publiskais finansējums ir  46 853.05 LVL.

Projektu iesniegumi jāiesniedz Biedrības „Stopiņu un Salaspils partnerība” birojā (Institūta iela 1c, Ulbroka, Stopiņu novads, tālr.26330025, Santa Podgaiska; vai Līvzemes iela 8, Salaspils, tālr.26738287, Ruta Ilgaža). Projekta iesniegumu elektroniska dokumenta formā, parakstītu ar elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu Elektronisko dokumentu likumā noteiktajā kārtībā, var iesniegt arī lad@lad.gov.lv.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam 4.ass 413.pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstību stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros šādām aktivitātēm un rīcībām:

Aktivitātes: „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un pro­grammu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide sabiedrisko aktivitāšu (tajā skaitā apmācību un interešu klubu, kultūras, vides aizsardzības, sporta un cita brīvā laika pavadīšanas aktivitāšu) dažādošanai vietējiem iedzīvotājiem” ietvaros šādā rīcībā:

 

  1. 2.     Rīcība: Sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai nepieciešamās infrastruktūras izveidošana vietējiem iedzīvotājiem pieejamā attālumā un materiāli tehniskā aprīkojuma nodrošināšana un aprobācija sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai.

 

Mērķis - Veicināt sabiedrisko aktivitāšu dažādošanu vietējiem  iedzīvotājiem.

 

Pieejamais finansējums 22 812.05 LVL;

Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 20 000 LVL

 

Piedāvātie risinājumi: Atbalstīt informācijas, kultūras, izglītošanās centru izveidi/ darbības paplašināšanu un sadarbības tīkla izveidi. Atbalstīt koplietojuma pamatlīdzekļu iegādi, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai. Atbalstīt mūžizglītības un neformālās izglītības iegūšanas iespējas vietējiem iedzīvotājiem. Atbalsts kultūras un sporta aktivitāšu nodrošināšanai. Uzlabot un dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas. Apskates/ atpūtas/ aktīva sporta infrastruktūras izstrāde un praktiska ieviešana dažāda veida (velo, pastaigu, izjāžu u.c.) sasniedzamībai pēc iespējas plašākai iedzīvotāju daļai.

 

Aktivitātes:

3.1. Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana, infrastruktūras izveide lauksaimniecības produktu ražošanai un pirmapstrādei, tai skaitā pašu saražotās produkcijas iepakošanai, kā arī ilggadīgo augļkopības kultūraugu (izņemot zemenes) stādu iegāde, stādījumu balstu sistēmu, žogu un žogu balstu iegāde, uzstādīšana un stādījumu ierīkošana.

 

3.2 Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana, infrastruktūras izveide lauksaimniecības produktu pārstrādei un  pirmapstrādei mājas apstākļos, tai skaitā pašu saražotās produkcijas iepakošanai. (“pārstrāde” ir jebkura darbība, tostarp karsēšana, kūpināšana, konservēšana, nogatavināšana, žāvēšana, marinēšana, ekstrakcija, ekstrūzija vai vairāki šie procesi kopā, kas būtiski izmaina sākotnējo produktu).

 

  1. 3.     Rīcība: Lauksaimniecības produktu ražošana, pirmapstrāde un pārstrāde.

 

Mērķis - Veicināt lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos, radot pievienoto vērtību lauksaimniecības produktiem, tādejādi veicinot mājražošanas attīstību un konkurētspēju biedrības “Stopiņu un Salaspils Partnerība” darbības teritorijā.

 

Pieejamais finansējums 24 041. 00 LVL;

Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam 20 000 LVL

 

Iespējamie risinājumi atbilstoši 2011.gada 4.oktobra MK noteikumu Nr.764 3.1.aktivitātei:

Projektus var iesniegt juridiskas un fiziskas personas, kas reģistrētas PVD un ražo (vai plāno izveidot saimniecību, lai uzsāktu ražošanu) Līguma par Eiropas Savienības darbību I pielikumā minētos lauksaimniecības produktus, izņemot zivsaimniecības produktus, un audzē tādus dzīvniekus, uz kuriem neattiecas Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums.

Atbalsta pretendents nedrīkst būt saņēmis atbalstu Latvijas Lauku attīstības programmas 2007.–2013.gadam pasākumā „Lauku saimniecību modernizācija”.

 

Iespējamie risinājumi atbilstoši 2011.gada 4.oktobra MK noteikumu Nr.764 3.2.aktivitātei:

Projektus var iesniegt fiziskas un juridiskas personas (mājražotāji), kas reģistrējušās PVD un nodarbojas vai plāno nodarboties ar lauksaimniecības produktu pārstrādi mājas apstākļos (izņemot zivsaimniecības produktus).

Atbalsta pretendents nedrīkst būt saņēmis atbalstu Latvijas Lauku attīstības programmas 2007.–2013.gadam pasākumā „Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana”.

Vērtēšanas kritēriji

 Katrā Rīcībā iesniegtie projekta iesniegumi tiks vērtēti pēc sekojošiem kopīgiem kritērijiem:

Nr. p.k.

Atbilstības vērtēšanas kritērijs

Maksimā­lais punktu skaits

1.

Projekts ir atbilstošs vietējās attīstības stratēģijas rīcības plānā noteiktajai rīcībai

2

Ja kritērijs Nr.1. tiek novērtēts ar 0, tad projekts tālāk netiek vērtēts, saņem negatīvu atzinumu un kopējais punktu skaits netiek piešķirts, atzinumā norādot 0 punkti.

2.

Projekta apraksts pierāda vajadzību veikt pārmaiņas un projekta nepieciešamība ir pamatota ar atbilstošiem radītājiem

2

3.

Projekts ir nozīmīgs vietējā sabiedrībā un/vai mērķa grupas pārstāvjiem

2

4.

Projektā ir norādīti atbilstoši un pamatoti sasniedzamie indikatori

2

5.

Projekta budžets ir pamatots un izmaksas atbilstošs pašreizējai tirgus situācijai

2

6.

Projekts veicina sadarbību starp vairākām pašvaldību teritorijām vai dažādām organizācijām/iestādēm/uzņēmumiem

2

7.

Projekta ilgtspēja ir novērtēta un pamatota

2

8.

Projektā tiek plānotas atbilstošas aktivitātes projekta publicitātei un informācijas izplatīšanai

2

9.

Projekta aktivitātes ir skaidri definētas un nodrošina kvantitatīvo rezultātu sasniegšanu.

2

10.

Projekts veicinās jauninājumu ieviešanu Partnerības teritorijā

2

 

Maksimālais punkti skaits:

20

Ja projekts saņem mazāk kā 50% no maksimāli iespējamā punktu skaita, tad projekts tiek noraidīts kā neatbilstošs Partnerības Attīstības stratēģijai.

 

 

Iesniegto projektu iesniegumu atbilstības vērtēšana notiek, piešķirot katrā atbilstības vērtēšanas kritērijā noteiktu punktu skaitu no 0 līdz 2 (0= “neatbilst”, 0,5 = “vāji”, 1 = “apmierinoši”, 1.5 = “labi”, 2 = “ļoti labi”), izņemot 1.punktu, kurā liek 0 vai 2 (0 – neatbilst, 2 – atbilst).

Pie vienāda punktu skaita priekšroka tiek dota projektiem, kas tiek realizēti ārpus novadu centriem, kuros pieejamas līdzīgas aktivitātes, kā arī gadījumā, ja vienas pašvaldības teritorijā vietējās iniciatīvas grupas iesniegušas vairākus projektus, priekšroku dodot projektam, kas ir vienīgais savā teritorijā, lai nodrošinātu vienmērīgu teritorijas attīstību.

Ar Vietējās attīstības stratēģiju, rīcību mērķiem, plānotajām darbībām, projektu vērtēšanas kritērijiem un minimālo punktu skaitu pozitīva atzinuma saņemšanai var iepazīties Biedrības „Stopiņu un Salaspils partnerība” birojā (Institūta iela 1c, Ulbroka, Stopiņu novads, tālr. 26330025, Santa Podgaiska; vai Līvzemes iela 8, Salaspils, tālr. 26738287 Ruta Ilgaža), kā arī Lauku atbalsta dienesta mājas lapā www.lad.gov.lv  un partnerības mājas lapā www.stopini-salaspils.lv; un pašvaldību mājas lapās:  www.stopini.lv  un  www.salaspils.lv.

 

 

noderīgas saites:

http://www.lad.gov.lv http://llf.partneribas.lv/ http://www.zm.gov.lv/ http://www.laukutikls.lv/

Dizains: BrandComb

Izstrāde: AZwebaģentūra